top of page
Prof. Dr. Jon Kabat Zinn - mindfulTALKS
Prof. Dr. Jon Kabat Zinn - mindfulTALKS

Thu, Mar 30

|

ZOOM - YouTube

Prof. Dr. Jon Kabat Zinn - mindfulTALKS

Gerçeklikle Çalışmak: Bireysel ve Toplumsal Olarak Mindfulness ve Kalpten Farkındalık (heartfulness) Anlarını Geliştirmek

Saat ve Yer

Mar 30, 2023, 8:30 PM – 10:30 PM

ZOOM - YouTube

Bu Etkinlik Hakkında

Herkese merhaba,

Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) programının oluşturucusu Prof. Dr. Jon Kabat-Zinn, "Gerçeklikle Çalışmak: Bireysel ve Toplumsal Olarak Mindfulness ve Kalpten Farkındalık (heartfulness) Anlarını Geliştirmek" başlığı ile bu zor zamanda destek olmak için bizlerle! 

Tarih: 30 Mart Perşembe, 2023

Saat: 20.30-22.30

Yer: Zoom ve YouTube

Etkinlikte simultane Türkçe tercüme olacaktır.  Dileyen konuklarımız ana dilden İngilizce, dileyenler ise tercüme eşliğinde Türkçe kanalından dinleyebilecektir. YouTube üzerinden bağlanabilenler için sadece Türkçe dinleme aktif olacaktır.

Zoom içi kontenjan kısıtlıdır. Biletinizde hem Zoom hem YouTube bilgileri yer almaktadır. İlk olarak zoom linki ile giriş yapmayı deneyebilir, eğer dolu uyarısı alırsanız YouTube üzerinden katılım sağlayabilirsiniz.  

Doğu ve batı öğretilerini bütünleştirip, yapılandırılmış bu kursu oluşturan ve tüm dünyaya armağan ederek mindfulness'ın yaygınlaşmasında öncü olan Kabat-Zinn ülkemizde yaşanan felaket sonrası bizlere destek olmak için burada.

Jon Kabat-Zinn

Prof. Dr. Jon Kabat-Zinn, 1979'da dünyaca ünlü Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Kliniğini ve 1995'te Tıp, Sağlık Hizmetleri ve Toplum Mindfulness Merkezi (Center For Mindfulness) kurduğu Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde fahri Tıp Profesörüdür. Hem MBSR Kliniği hem de CFM artık UMassMemorial Health'in bir parçasıdır.

Şu anda 45'ten fazla dilde basılan 15 kitabın yazarıdır. Ayrıca MBSR hakkında 1982'ye kadar uzanan bir dizi araştırma makalesinin de yazarıdır.

Kabat-Zinn ve meslektaşlarından oluşan küresel bir topluluğun çalışmaları tıp, psikoloji, sağlık hizmetleri, nörobilim, okullar, yüksek öğrenim, profesyonel sporlar, iş dünyası, sosyal adalet, ceza adaleti, hapishaneler, hukuk gibi ana akım kurumlarda büyüyen ve gelişen mindfulness hareketine katkıda bulunmuştur. Dünya çapında 700'den fazla hastane ve tıp merkezi artık MBSR sunmaktadır.

Kabat-Zinn, mindfulness’ı geliştirmek ve yaymak için kitapları, mobil uygulaması ve diğer meditasyon programları, halka açık ve profesyonel konuşmaları ve yüz yüze ve çevrimiçi inzivalar ile birlikte, dünya çapında yüzbinlerce insanın yaşam biçimi haline getirmiştir.

Tüm bu çalışmaları ile birlikte, Kabat-Zinn bugün mindfulness yaklaşımının en saygın ve etkili isimlerinden biridir.

Türkçe'ye henüz 4 kitabı tercüme edilmiştir;

 • Mindfulnessın İyileştirici Gücü, 2021
 • Yeni Başlayanlar için Farkındalık, 2019
 • İyi Hissetme Sanatı, 2015
 • Neredeysen Orada Ol, 2009

Sizleri buluşturmak için çok heyecanlıyız, 

Görüşmek dileğiyle!

Biletler

 • Prof. Dr. Jon Kabat-Zinn

  30 Mart | Gerçeklikle Çalışmak: Bireysel ve Toplumsal Olarak Mindfulness ve Kalpten Farkındalık (heartfulness) Anlarını Geliştirmek

  TRY 0.00
  Sale ended

Total

TRY 0.00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page