top of page
A. Meltem Üstündağ-Budak
A. Meltem Üstündağ-Budak

Sat, Jul 10

|

mindfulTALKS- ZOOM

A. Meltem Üstündağ-Budak

10 Temmuz | Kabul ve Değişim

Kayıtlar Kapandı
Diğer Etkinlikleri Gör

Saat ve Yer

Jul 10, 2021, 8:00 PM – 9:30 PM GMT+3

mindfulTALKS- ZOOM

Bu Etkinlik Hakkında

Kabul ve Değişim, beceri temelli, deneyimsel bir çevrimiçi psiko-eğitim grubu çalışmasıdır. Bu grup çalışması tadımlık bir atölye çalışması olarak düzenlenmiştir. Çocukluğumuz, bağlanma yaşantılarımız, aynı zamanda biyolojik kimyamız – mizacımız öyle kolayca değiştirilemez izler bırakır bize. Geçmişin ve biyolojimizin şekillendirmesi dışına çıkmak kabul ve değişim diyalektiği ile mümkün…

Atölye herkese açıktır ve katılımcılar Kabul ve Değişim beceri eğitimi konusunda bilgilenirken günlük hayatlarında kullanabilecekleri becerileri deneyimleme ve uygulama şansı elde edeceklerdir. Eğitim kanıta dayalı kabul odaklı Diyalektik Davranış Terapisinin becerilerini içermektedir. Grup çalışması, kabul etme becerilerini (farkındalık ve sıkıntı toleransı) ve değişim becerilerini (duygu düzenleme ve etkili kişiler arası ilişkiler) içerecektir.  

Aşağıda listelenmiş soruları ve benzerlerini soruyorsanız, bu grup çalışmasına katılmak isteyebilirsiniz:

• Güçlü duygularla ve zor durumlarla ve ilişkilerle baş etmenin daha iyi bir yolu var mı?

• Kişilerarası ilişkilerde, işyerinde, aile ortamında ve yakın ilişkilerde ne kadar etkiliyim? Genelde başkalarını mutlu etmeye adanmış bir hayat mı yaşıyorum? İnsanlara hayır demek istiyorum ama ilişkilerimi mahvetmeden bunu nasıl yapabilirim?

• Başkalarına karşı nasıl gerçek ben olabilirim? Gerçekliği olduğu gibi nasıl kabul edebilir ve başkalarını ve deneyimlerimi nasıl onaylayabilirim?

Dr. A.Meltem Üstündağ-Budak

​1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olan Üstündağ-Budak, yüksek lisans öğrenimini de ODTÜ Psikolojik Danışmanlık bölümünde iyi olma halini artıran etkenler olarak olumlu düşünme ve kontrol odağını anlamak üzerine pozitif psikoloji koruyucu ruh sağlığı çalışmaları yaparak tamamlamıştır. 

Yüksek Lisans eğitimi sırasında Manchester Üniversitesi (İngiltere, 1999) Tıp Fakültesi Epidemiyoji bölümünde bir yıl boyunca koruyucu ruh sağlığı çalışmalarına davet edilmiştir.

2014 yılında İngiltere Birmingham Üniversitesi'nde Gelişim Psikolojisi alanında doktorasını tamamlamıştır. 

Güvenli bağlanma, ebeveynlik stilleri, perinatal ruh sağlığı ve mindfullnes üzerinde uzun yıllar araştırmalar yapmıştır.  Berkeley Üniversitesi’nden Bağlanma teorisinin uygulamalarında altın standart olarak ifade edilen Yetişkin Bağlanma Görüşmesi Güvenilir Kodlayıcı ünvanına sahiptir. Aynı zamanda kanıta dayalı DBT Linehan Enstitüsü’nden Diyalektik Davranış Terapisti ünvanı almakla birlikte; DDT Beceri Eğitimlerini farklı grupların ihtiyaçlarına göre koruyucu ruh sağlığı kapsamında adapte etmiştir ve bu konuda bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapmaktadır.

Şu an  Bahçeşehir Üniversitesi'nde Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bu bilet sadece Dr. A.Meltem Üstündağ-Budak  için "Kabul ve Değişim" konulu 10 Temmuz 2021 tarihinde, 20.00 - 21.30 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlik için geçerlidir.

*Kayıt olduktan sonra mailinize e-biletiniz gelmektedir. Biletinizin sol alt kısmında etkinliğe giriş bağlantı bilgileri yer almaktadır.

Biletler

  • Kabul ve Değişim

    Bu bilet Dr. A. Meltem Üstündağ- Budak'ın "Kabul ve Değişim" isimli atölyesi için geçerlidir.

    TRY 150.00
    Tax: +TRY 27.00 Vergi
    Sale ended

Total

TRY 0.00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page