top of page
Petra Meibert
Petra Meibert

Mon, Mar 08

|

mindfulTALKS- ZOOM

Petra Meibert

8 Mart | Psikoterapide Mindfulness: İlkeler, Tutum ve Yöntemler

Biletler Satışta Değil
Diğer etkinlikleri gör

Saat ve Yer

Mar 08, 2021, 8:00 PM – 9:30 PM GMT+3

mindfulTALKS- ZOOM

Bu Etkinlik Hakkında

Psk. Petra Meibert

Psk. Petra Meibert, Psikoterapist, MBSR ve MBCT Eğitmeni ve Danışmanı, Almanya Essen'deki Mindfulness Temelli Psikosomatik Gün Kliniğinin ve Mindfulness Enstitüsü Ruhr Direktörü ve Yazardır (www.mindfulness-institute-ruhr.de).

Bu Atölye Hakkında

Son yirmi yıldır Psikoterapi alanında mindfulness temelli müdahalelere büyük bir ilgi var. Mindfulness temelli müdahalelerinin (MBI'ler) gelişimi ve deneysel araştırması, Jon Kabat-Zinn'in MBSR- Mindfulness Temelli  Stres Azaltma ve Segal, Williams ve Teasdale'in MBCT - Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi adlı iki programından etkilenmiştir. Bunlar, grup formatlarıdır. Ama aynı zamanda bireysel terapide, hem terapist hem de danışan için mindfulness uygulamasının ve mindfulness tutumunun bütünleştirilmesinin bir değeri vardır. Ancak birçok psikoterapist, mindfulness'ı terapiye zaten entegre ettiklerini söylese de, şimdiye kadar hala nadir görüldüğüne dair ampirik kanıtlar var.

Psikoterapist Petra Meibert, MBSR ve MBCT gibi mindfulness temelli yaklaşımlarda öğretildiği şekliyle mindfulness'ın temel ilkelerini sunacak ve MBSR programı ve özellikle de MBCT programı hakkında kısa bir genel bakış sunacaktır. Mindfulness'ın derinlerine ve daha çok, psikoterapistin mindfulness uygulamasıyla ilgili kendi deneyiminden gelen tutumu ve somutlaşmasıyla ilgili olduğuna değinecektir. Mindful ve şefkatli bir kalple şimdiki anda olmak, danışanların problemleri keşfetmeleri ve şefkatli, bilge ve mindful bir şekilde kendileriyle iletişim kurmaları için alan açabilir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page